Menu

Worek

Wrzucane do worka warstwami. Na ogół historyjki, niektóre, dawniejsze migrowały z miejsca, które mam nadzieję także odwiedzicie, a tam mało napisane, ale dużo narysowane przeze mnie, czyli Almetynę.

Kreatywne inspiracje wyjątkowo oryginalne

almetyna

Tak się tylko zastanawiam. Słowa się rodzą, trwają, ewoluują, zmieniają znaczenie i odchodzą na strych, skąd jakiś literat czasem je wydobywa i odkurza. Są też słowa funkcjonujące od dawna, ale nagle przeskakujące z ogólnych zasobów słownika na "wyższą półkę" i "do innej bajki", dzięki czemu stają się tendance. Czy słowo "kreatywność" znaczy jeszcze "twórcze podejście, nieszablonowe idee, przekraczanie granic"...? Czy raczej oznacza "robimy to co wszyscy lubią, bo znają i co każdy łatwo znajdzie na półce "inspiracje". Czy słowo "inspiracje" oznacza nawiązanie do czegoś czy powielanie... bo tak jakoś się pogubiłam. Właśnie obejrzałam pewien niezwykle kreatywno-inspirujący serwis. Jak się wam podoba? - że zacytuję mistrza.

Nawiasem mówiąc, tych oryginalnych kreatywnych inspiracji jest niezwykłe wprost zatrzęsienie. Tak twierdzi wujek Gugiel:  
1 580 000 wyników (0,35 s).

Tylko w aniołkach jaki wybór! Nie mówiąc o scrapbookingu, który (jak donosi Wikipedia)  jest sztuką ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Nazwa pochodzi od ang. scrapbook, oznaczającego taki album. Natomiast sam wyraz scrap oznacza skrawek.

Sama w sobie ta technika, jak każda inna, jest tylko metodą wytwarzania jakiejś rzeczy. W żadnym razie nie musi to być rzecz taka sama lub podobna ("zainspirowana") do milionów innych takich rzeczy. Ale jakoś dziwnie zazwyczaj jest taka sama lub podobna. I to się ludziom podoba. Ale dlaczego?!!! Nigdy nie pojmę...

A tu nieco wesołych przykładów do nabycia za niewielkie pieniądze, jeśli się lenicie lub nie garniecie do kreacji:

Nie wiedzieć czemu "kreatywny świat" najczęściej jest kompletnie wyprany z poczucia humoru. Mimo to wzbudza czasem śmiech, gdy rozwiązuje nierozwiązany dotąd problem twórczości, pardon, kreatywności. Na przykład gdy stwierdza autorytatywnie, że zastosowanie tej akurat metody: pozwoli każdemu zgłębić tajniki tworzenia.  Każdemu! Jakie to miłe. 
Ale chętnie w to wierzę. Niejeden stragan z pamiątkami jest kopalnią inspiracji. Piękno można spotkać na każdym kroku. I ty zostań artystą. Nie święci garnki lepią. Co ci szkodzi?

Plusy scapbookingu:
- każde ozdobione zdjęcie czy kartka staje się dziełem sztuki
- technika na tyle prosta, ze może w tworzeniu prac uczestniczyć cała rodzina
- nie wymaga wielkich zdolności plastycznych, wystarczy przeciętny zmysł estetyczny żeby powstały ładne prace
- prace powstają dość szybko dzięki czemu od razu można się cieszyć z uzyskanego efektu

No i czemu się przyczepiłam? Pewnie z zazdrości, że tak nie umiem. Przecież to chyba dobrze, że ludzie masowo się garną do prac ręcznych? To ich uspokaja i pozwala na kreatywność, prawda?

 

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
 • ankabieg

  ...a szydełkowanie? Ech...
  robisz oczko, z oczka łańcuszek, a
  z łańcuszka czapę - i jakie pożyteczne,
  zima idzie, czapę włóż! ;)
  Jedyna wada szydełka, to to,
  że uzależnia, no ale z drugiej strony
  pani w sklepiku z włóczkami może zarobić;)
  Dobrego dnia, Alm! :)

 • almetyna

  Aniu, ale co z szydełkowaniem, bo ta sztuka prawie mnie ominęła...? Prawie, gdyż zdarzyło mi się lata temu wyrysowywać wzory do zeszytów dla osób szydełkujących, żeby... ten tego, miały inspiracje ;-)

  Samych miłych dni!

© Worek
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci